Zabiegi przeciwtrądzikowe, które można wykonać w salonie kosmetycznym

Trądzik to bardzo wymagający problem skórny. Dotyka on nie tylko nastolatków, ale też osoby dorosłe. W walce z pojawiającymi się krostkami i stanami zapalnymi liczy się systematyczność oraz cierpliwość. Proces leczenia uda się jednak znacząco przyspieszyć, korzystając z profesjonalnych kuracji w salonach kosmetycznych. Poniżej prezentujemy sprawdzone zabiegi przeciwtrądzikowe, które można wykonać pod okiem specjalistów.

Zabieg z kwasem azelainowym Mediderma

Kwas azelainowy to kwas o właściwościach seboregulujących, przeciwzapalnych i bakteriostatycznych. Substancja aktywna skutecznie normalizuje procesy keratynizacji naskórka. Hamuje też procesy melanogenezy. Kwas reguluje pracę gruczołów łojowych i zmniejsza zaburzenia mogące prowadzić do powstawania zmian trądzikowych. Dobroczynne działanie kwasu azelainowego w trakcie zabiegu oczyszczającego wspomaga wyciąg z ostropestu plamistego. Ten roślinny dodatek z powodzeniem zmniejsza stany zapalne.

Jakie są wskazania do zabiegu z kwasem azelainowym? Przede wszystkim należy do nich trądzik i trądzik różowaty. Na kurację Mediderma warto zdecydować się również wtedy, gdy zmagamy się z przebarwieniami, melasmą i zapaleniem mieszków włosowych.

Zabieg z kwasem azelainowym marki Mediderma polega na nałożeniu gęstego żelu na skórę twarzy. Podczas zabiegu może pojawić się uczucie ciepła. Po końcowej neutralizacji wspomniane odczucie mija. Jak długo trzyma się żel na twarzy? Czas zabiegu dobiera się indywidualnie. Zależy on od wrażliwości skóry. Najczęściej jest to około 8 minut.

Jak wygląda cera trądzikowa po przeprowadzeniu zabiegu na bazie kwasu? Skóra jest bardzo gładka i delikatnie rozjaśniona. Standardowo kurację można powtórzyć już po 10-14dniach dniach. Po kilkukrotnie przeprowadzonych zabiegach zauważa się wyraźną poprawę kondycji cery i zmniejszenie się problemu z trądzikiem.

Zabieg oczyszczający Dotyk Ziemi Academie

Zabieg Dotyk Ziemi jest zabiegiem oczyszczającym. Poleca się go w szczególności skórom tłustym z problemem nadprodukcji sebum. Zabieg natychmiastowo oczyszcza cerę i regeneruje naskórek. Reguluje też pracę gruczołów łojowych i zmniejsza wydzielanie sebum. Podczas zabiegu używa się specjalnej ampułki z propolisem. Ten składnik  zmniejsza rozwój bakterii i zapobiega powstawaniu nieestetycznych zaskórników. Po zabiegu oczyszczającym Dotyk Ziemi Academie skóra długo pozostaje matowa i odświeżona.

Maska glikolowa Mene&Moy

Maska wykonywana w czasie tej szczególnej kuracji w salonie kosmetycznym wykorzystuje przeciwtrądzikowe działanie kwasu glikolowego. Do przeprowadzenia zabiegu używa się wspomnianej substancji w stężeniu 25%. Pozwala to stymulować skórę do regeneracji i ustabilizować działanie gruczołów łojowych. Maska glikolowa zmniejsza wydzielanie sebum, a także oczyszcza cerę poprzez usunięcie martwego naskórka i odblokowanie zatkanych porów. Zabieg daje efekt zmniejszenia stanów zapalnych oraz wygładzenia skóry.

Wskazaniami do zastosowania maski glikolowej są trądzik i blizny potrądzikowe. Warto wykonać ją również wtedy, gdy zmagamy się z przetłuszczającą się skórą, przebarwieniami i rozszerzonymi porami. Maska glikolowa Mene&Moy sprawdzi się doskonale także wtedy, kiedy zależy nam na przywróceniu blasku szarej i zmęczonej cerze.

W jaki sposób przebiega zabieg? Na oczyszczoną skórę nakłada się cienką warstwę maski glikolowej o gęstej konsystencji. Substancję pozostawia się w ten sposób na 2-5 minut. Zależy to od wrażliwości skóry. Należy wiedzieć, że w czasie zabiegu odczuwa się lekkie, a nawet wyraźne szczypanie. Nie trzeba bać się takiej reakcji – oznacza ona, że substancja aktywna zaczyna działać i skutecznie oczyszcza cerę. Mimo uczucia szczypania skóra nie jest podrażniana. Po zabiegu widać natomiast natychmiastowe wygładzenie, rozjaśnienie i obkurczenie rozszerzonych porów.

Zabieg z kwasem salicylowym Salipeelic Mediderma

Oprócz kwasu salicylowego słynącego z oczyszczających właściwości w czasie zabiegu wykorzystuje się również kwas cytrynowy, cytrynian etylowy oraz linolenianu etylu. Ta szczególna mieszanka substancji działa przeciwzaskórnikowo, seboregulująco, przeciwzapalnie, antybakteryjnie oraz złuszczająco. Dzięki temu zabieg szybko zmniejsza zmiany trądzikowe, obkurcza i oczyszcza pory oraz reguluje pracę gruczołów łojowych.

Zabieg z kwasem salicylowym Salipeelic Mediderma składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich przeprowadzony jest w gabinecie. Wówczas przygotowuje się skórę do nałożenia mieszanki kwasów. Roztwór nakłada się warstwowo. Nie należy obawiać się nieprzyjemnych odczuć. Najczęściej czuje się tylko lekkie ciepło. Drugi etap zabiegu odbywa się w domu. Po 12 godzinach z roztworem pozostawionym na twarzy zmywa się preparat i nakłada się zalecony kosmetyk, by wzmocnić efekt kuracji.

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest nieco pobudzona. Może wystąpić jej lekkie zaróżowienie. Efekt ten zależy od indywidualnej wrażliwości. Na drugi dzień pojawiają się większe podrażnienia i zaczerwienienia. Trzeciego i czwartego dnia skóra zaczyna się lekko złuszczać.

Po pierwszym zabiegu z kwasem salicylowym zmniejszają się zmiany zapalne. Po drugim lub trzecim zabiegu dochodzi z kolei do autooczyszczenia. Chwilowo można odnieść wrażenie, że kondycja skóry uległa pogorszeniu, jest to jednak stan przejściowy. Uwalniają się wówczas głęboko zalegające zanieczyszczenia. Później kondycja skóry znacznie się poprawia i można cieszyć się długotrwałymi efektami.

Zabieg Krystaliczna Czystość Academie

Zabieg Krystaliczna Czystość Akademie przeznaczony jest dla skóry tłustej i problematycznej. Ma on na celu zwalczenie trądziku i poprawę kondycji cery. W czasie zabiegu stosuje się ampułkę z wyciągiem z irysu i cynku, aby uregulować nadmierne wydzielanie sebum. Następnie nakłada się na twarz maskę na bazie białej glinki. Ma to na celu oczyszczenie skóry i zapobiegnięcie powstawaniu stanów zapalnych. Zabieg Krystaliczna Czystość działa oczyszczająco i energetyzująco. Efektywnie zapobiega powstawaniu niedoskonałości. Po zabiegu skóra wygląda świeżo i promiennie. Nie trzeba też martwić się jej nieestetycznym świeceniem.

Osoby mające cerę trądzikową lub przejściowe problemu z trądzikiem powinny skorzystać z pomocy specjalisty. Bardzo często samodzielne leczenie i pielęgnacja mogą okazać się źle dobrane czy nieumiejętnie przeprowadzone, co skutkuje nasileniem się problemów skórnych. Na szczęście zabiegi przeciwtrądzikowe, które można wykonać w salonie kosmetycznym, są doskonałym sposobem na pokonanie niedoskonałości. Co ważne, każdą wizytę poprzedza konsultacja, pozwalająca dobrać kurację najlepiej odpowiadającą potrzebom cery trądzikowej.

Zapraszamy

ul. Gabrieli Zapolskiej 1
50-032 Wrocław

Godziny otwarcia

Pon-Pt: 9:00 – 21:00
Sob: 9:00 – 15:00

Umów się na konsultacje
697 555 799
Umów się na konsultacje
697 555 799